فهرست مطالب

نمونه فیلم های آموزشی

بخشی از وبینار کاربرد روش های پزشکی بازساختی در پزشکی: لیزردرمانی؛ سلول بنیادی، اگزوزوم درمانی، پی آر پی پیشرفته و ...

وبینار لیزر درمانی و پزشکی بازساختی در مطب

پزشکان عزیز؛ پزشکی بازساختی روش های متفاوتی دارد مانند درمان با اگزوزوم، سلول بنیادی، لیزر درمانی نسل 4، ارتوکین پروتوکین، پی آر پی پیشرفته، پلاسنترا و …

در این وبینار که 11 آذر ماه سال 1401 برگزار شد، دکتر یاسمن زندی مهران؛ آخرین روش های ترکیبی قابل استفاده در مطب را توضیح می دهند. 

نمونه فیلم آموزشی کاربرد موثرترین روش لیزر درمانی (لیزر تراپی) در درمان آرتروز

ر این ویدئو می‌خواهم ۲ دهه از تجربه خود را در درمان‌آرتروز به اشتراک بگذارم. آرتروز چیست؟ آرتروز، افزایش آسیب به غضروف است که نهایتاً منجر به آسیب ساختار استخوان می‌شود. طیف وسیعی از ریسک فاکتورها برای پیشرفت آرتروز وجود دارد و متاسفانه یکی از بزرگترین ریسک فاکتورها افزایش سن است. بیماری‌های متابولیک می‌توانند به آرتروز منجر شوند. بسیاری از داروها مانند کورتیکواستروئیدها و داروهای دیگر می‌توانند آرتروز را کنترل کنند. هر مفصلی در بدن می‌تواند تحت تاثیر آرتروز قرار گیرد. میتواند آرتروز شانه باشد که به آن Omarthrisis می‌گوییم. می تواند آرتروز مفاصل اتصال‌دهنده انگشتان باشد که به آن Wrist-arthritis می‌گوییم. دوتا از متداولترین انواع آرتروز در ناحیه لگن (coxarthrosis) و در ناحیه زانو (Gonarthrotis) است. چه مراحلی وجود دارد؟ معمولا ۴ درجه از آرتروز را تعریف می‌کنیم. در مراحل اولیه یعنی گرید ۱ و گرید ۲ شانس بسیار زیادی برای کاهش درد و فعال‌کردن پروسه‌های درمانی توسط فوتوبیومدولاسیون داریم. در گرید ۳، باید روش فوتوبیومدولاسیون را با روش پی‌آرپی یا روش سلول‌بنیادی ترکیب کنیم. چه روش‌هایی در درمان مبتنی بر طبق غربی برای آرتروز وجود دارد؟ در گرید ۱ به بیمار داروهای ضدالتهابی مانند ایبوبروفن و غیره داده می‌شود. البته یک جراح ارتوپد خوب پیشنهاد کاهش وزن را می‌دهد و این یکی از مهمترین فاکتورها در استئوآرتروز است. فیزیوتراپی، حرکات روزمره، شنا و ورزش ابزارهای مهمی در کاهش اثرات و علائم کلینیکی استئوآرتروز هستند.

پزشک محترم، برای دریافت ادامه ویدیو آموزشی کاربرد موثرترین روش لیزر درمانی (لیزر تراپی) در درمان آرتروز در واتس آپ به شماره زیر پیام دهید. 491722332281+

نمونه فیلم آموزشی کاربرد روش لیزر اکوپانکچر در بیماری آرتروز

در کنار استفاده از فوتوبیومدولاسیون برای درمان، می‌توان از نقاط اکوپانکچر استفاده کرد. زمانی که از آرتروز زانو صحبت می‌کنیم نقطه ST35 را می توانیم از طریق فایبر لیزراکوپانکچری که به این ناحیه وصل می‌کنیم تابش دهیم یا می‌توانیم از لیزرپن پرتابل و دستی  RJ استفاده کنیم یا می‌توان از لیزرپن PhotonCare دستگاه مونلایت-استارلایت استفاده کرد. مجدداً تاکید می‌کنم مزیت مهم لیزرپن PhotonCare این است که می‌توانیم ترکیب طول‌موج‌ها را داشته باشیم و از ترکیب (۶۳۰ و ۶۵۰ و ۸۰۸ نانومتر) RED و Infrared، در بهترین حالت استفاده کنیم. از چه نقاط اکوپانکچر دیگری استفاده کنیم؟ البته به مفصل آسیب‌دیده بستگی دارد.یکی از نقاط مهم اکوپانکچر که در هر فرمی از استئوآرتروز، دردمفصل، درد بافت، التهابات تاندونی (tendinitis) مهم است نقطه مسترپوینت ارتوپدی است به نام GB34.

پزشک محترم، جهت دریافت نمونه فیلم آموزشی کاربرد روش لیزر اکوپانکچر در بیماری آرتروز به شماره زیر در واتس آپ پیام دهید. 491722332281+ (دکتر زندی مهران)

نمونه فیلم آموزشی کاربرد روش لیزر درمانی در بیماری Golfer's Elbow

بیماری Golfer’s Elbow (GE)، دومین متداولترین بیماری عصبی-عضلانی بعد از TE است. هر دو بیماری به‌صورت حاد یا مزمن در صورت تمرینات بیش از حد در عضلات و تاندون ها رخ می‌دهد. این بیماری در بسیاری از بیماران باعث محدودیت حرکتی می‌شود. مشکلات مشابه در افراد دیگر نیز می‌تواند باشد و نیز منجر به بیماری‌های دیگری شود. روش درمان معمول گرم کردن یا سرد کردن مناطق دردناک است. اغلب این روش اثرات موقت دارند و درمان درازمدت نیست. داروهای ضددرد، داروهای غیراستروئیدی‌ضدالتهابی مانند ایبوپروفن به عنوان یک داروی جهانی برای GE و TE است. در موارد پیشرفته‌تر، از بانداژ و نوارهای مخصوص استفاده می‌شود. اگرچه با فوتوبیومدولاسیون می‌توان علت بیماری را درمان کرد. چرا این بیماری رخ می‌دهد؟ عضلات بلوک شده‌اند، فاشیا به هم چسبیده‌اند، کاهش جریان خون و بلوکه شدن مسیرهای لنفاوی را داریم. تمام اینها با تابش لیزر در نواحی آسیب دیده با طول موج مناسب به دلیل افزایش میکرو و ماکروسیرکولاسیون، افزایش درناژ لنفاوی، افزایش تولید ATP در بافت، تحریک بسیاری از مکانیسم‌های بازسازی کننده در نواحی تحت تابش، درمان می‌شوند. بنابراین فوتوبیومدولاسیون یک ابزار قدرتمند برای درمان TE و GE است. بیماری GE یک Epicondylitis در ناحیه مدیال است، بنابراین بیشترین نقاط دردناک را در این نواحی داریم.

پزشک محترم، جهت دریافت فیلم آموزشی کاربرد روش لیزر درمانی در بیماری Golfer’s Elbow به شماره زیر در واتس آپ پیام دهید. 491722332281+ دکتر زندی مهران

نمونه فیلم آموزشی کاربرد روش لیزر تراپی (لیزر درمانی) در میگرن و سردردهای تنشی

قریباً ۱۰ صد جمعیت از میگرن رنج می‌برند. وگرایی بین جمعیت زنان و مردان بین ۱ تا ۲ درصد است و زنان نسبت به مردان از این بیماری بیشتر رنج می‌برند. بسیار مهم است که بتوانیم بین سردردهای تنشی نسبت به میگیرن تمایز قائل شویم. سردردهای تنشی معمولاً به صورت دوطرفه هستند در حالی که ویژگی میگرن این است که سردرد یک‌طرفه است. مباحث زیادی در خصوص میگرن مطرح است. اغلب نورولوژیست‌ها باور دارند که میگرن به دلیل تغییرات در فلوی خون است و برخی معتقدند که مشکلات میتوکندری است بنابراین هدف خوبی برای لیزر است زیرا می‌توان با لیزر روی آن اثر گذاشت. درمان‌های معمول شامل داروهای ضددرد مانند آسپرین، ایبوپروفن است. اغلب تریپتین در میگرن موثرتر است و زمانی که طولانی میشود بتابلاکر تجویز می‌شود. چه کاری با فوتوبیومدولاسیون برای شدت و دفعات حملات میگرن می‌توان انجام داد؟ ما معمولاً در میگرن مشکلاتی در ناحیه گردن داریم بنابراین تابش طول موج‌های Red و Infrared در طول گردن باعث ریلکس شدن عضلات می‌شود و فضای بیشتری برای گردش خون ایجاد می‌شود و باعث افزایش میکرو و ماکرو سیرکولاسیون برای ورود بهتر خون به مغز می‌شویم. به ویژه وقتی بیماران میگرنی داریم که دردهای محلی دارند؛ مثل درد در ناحیه پیشانی و گیجگاهی؛ در ۹۰درصد مواقع تابش منطقه درد با پروب کلاستر پنج‌انگشتی بسیار کمک‌کننده است.

پزشک محترم، جهت دریافت فیلم آموزشی کاربرد روش لیزر تراپی (لیزر درمانی) در میگرن و سردردهای تنشی به شماره زیر در واتس آپ پیام دهید. 491722332281+ دکتر یاسمن زندی مهران

نمونه فیلم آموزشی کاربرد روش لیزر اکوپانکچر در بیماری میگرن و سردردهای تنشی

طب چینی ایده‌های خوبی در خصوص درمان سردرد تنشی و میگرن دارد. از نگاه طب چینی، اغلب بیماران میگرن در مسیر مریدین کیسه صفرا (Gb) مشکل دارند و اکثر نقاط پیشنهادی در درمان میگرن روی مریدین Gb قرار دارند. مریدین Gb از این نقطه شروع می‌شود؛ Gb1 و Gb2 و در پا تمام می‌شود. در اغلب بیماران میگرن مریدین Gb روی گردن مهم است. ممکن است علت افزایش حرارت یا افزایش آتش و بلغم در مریدین Gb باشد. بر اساس تاریخچه و علائم می‌توان علت بیماری‌ها را از نگاه طب‌چینی تفکیک کرد. چه فرکانس‌هایی برای نقاط اکوپانکچر پیشنهاد می‌شود؟ البته فرکانس‌های درد و PainThalamus انتخاب‌های خوبی هستند اما امکان انتخاب فرکانس‌های دیگر مانند Gb را داریم. هر مریدینی، فرکانس قالبی دارد و چون آسیب Gb مطرح است فرکانس Gb خوب است. میگرن، به گونه‌ای tension عضلانی است بنابراین فرکانس (1168Hz) NogierC توصیه می شود. در ویدیوهای آتی نشان می‌دهیم چگونه بهترین فرکانس را چک می‌کنیم اما مطمئنم اگر از فرکانس‌های پیشنهادی استفاده کنید، نتایج خوبی می‌گیرید.

پزشک محترم، جهت دریافت فیلم آموزشی کاربرد روش لیزر اکوپانکچر در بیماری میگرن و سردردهای تنشی به شماره زیر در واتس آپ پیام دهید.

نمونه فیلم کاربرد لیزر کم توان و لیزر اکوپانکچر در درمان میگرن توسط دکتر مایکل وبر

در این فیلم آموزشی دکتر مایکل وبر؛ پزشک متخصص و دانشمند آلمانی در مورد کاربرد لیزر درمانی در میگرن صحبت می کنند. تقریباً ۱۰ صد جمعیت از میگرن رنج می‌برند. وگرایی بین جمعیت زنان و مردان بین ۱ تا ۲ درصد است و زنان نسبت به مردان از این بیماری بیشتر رنج می‌برند. چه کاری با فوتوبیومدولاسیون برای شدت و دفعات حملات میگرن می‌توان انجام داد؟ ما معمولاً در میگرن مشکلاتی در ناحیه گردن داریم بنابراین تابش طول موج‌های Red و Infrared در طول گردن باعث ریلکس شدن عضلات می‌شود و فضای بیشتری برای گردش خون ایجاد می‌شود و باعث افزایش میکرو و ماکروسیرکولاسیون برای ورود بهتر خون به مغز می‌شویم. به ویژه وقتی بیماران میگرنی داریم که دردهای محلی دارند؛ مثل درد در ناحیه پیشانی و گیجگاهی؛ در ۹۰درصد مواقع تابش منطقه درد با پروب کلاستر پنج‌انگشتی بسیار کمک‌کننده است.جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید (فقط مختص پزشکان)

نمونه ای از کاربرد روش ترکیبی لیزر کم توان، سلول بنیادی و پی آر پی پيشرفته در درمان ریزش مو

نمونه فیلم آموزشی آموزش استخراج چربی و سلول بنیادی

بخش هایی از سمینار کاربرد روش های ترکیبی لیزر کم توان در درمان انواع زخم و عفونت

نمونه وبینار عملی و تئوری در خصوص استخراج چربی و سلول بنیادی

نمونه فیلم دوره درمان درد و ارتوپدی با روش ترکیب لیزر داخل مفصلی و تزریق سلول بنیادی و PRP پیشرفته

نمونه ای از وبینار و کلاس حضوری استخراج همزمان Advanced PRP و STEMCELL با کاربرد در جوان سازی، ریزش مو و ارتوپدی و درد

نمونه فیلم تزریق همزمان PRP و سلول بنیادی مستخرج از خون و فعالسازی با لیزر اینتراآرتیکولار

دوره آموزشی روش ترکیب فیلر، سلول بنیادی و پی آر پی در جوان سازی و حجم دهی با ماندگاری بالا

برگزاری وبینار آموزشی رایگان با حضور بیش از ۸۰ پزشک عزیز، مدرس دکتر زندی مهران

وبینار آموزشی رایگان در خصوص نحوه اجرا کردن پروتوکل های لیزر کم توان در زیبایی و درمان و با تدریس سرکار خانم دکتر یاسمن زندی مهران روز جمعه ۳۰ مهرماه امسال ۱۴۰۰ برگزار شد. در این وبینار آموزشی نحوه تنظیم عدد دوز بر اساس دستگاه های مختلف جهت کارهای زیبایی و درمان مانند جوانسازی صورت، ریزش مو، آرتروز، درد لاغری، زخم و عفونت توضیح داده شد.

آموزش تنظیمات لیزر کم توان نسل ۴، دکتر یاسمن زندی مهران

لیزرهای کم توان انواع مختلفی دارند و در پزشکی بر اساس طول موج لیزر و تکنیک های لیزر کاربردهای متفاوتی دارند. این کاربردها می‌تواند از مباحث مربوط به زیبایی مانند درمان ریزش مو، جوان سازی صورت و بدن، مقابله با فرآیند های پیری در بدن، تا کارکرد های درمانی مانند درمان ناتوانی جنسی، درمان انواع آرتروز، درمان زخم و عفونت های مزمن و حاد باشد. همچنین در مباحث مربوط به استفاده از تکنیک های ترکیبی مانند سلول بنیادی و پی آر پی پیشرفته با لیزر کاربرد دارد. در این وبینار آموزشی که به صورت رایگان و در تاریخ ۳۰ مهر ماه سال ۱۴۰۰ برگزار شد، دکتر یاسمن زندی مهران نحوه تنظیم دستگاه های مختلف لیزر برای اجرای پروتکل واحد را آموزش دادند.

آموزش دوزیمتری لیزر در کاربردهای زیبایی و درمانی توسط دکتر یاسمن زندی مهران

برای کاربردهای مختلف درمانی و زیبایی در حوزه پزشکی پروتکل های متفاوتی وجود دارد. از طرف دیگر تنوع دستگاه های لیزر کم توان و پرتوان که کاربرد زیبایی و درمانی دارند بسیار زیاد است. در این بین آموزشی که یک وبینار عملی نحوه آشنایی با مشخصات فنی دستگاه های لیزر و اجرای پروتکل های مختلف آموزش داده شد.