فهرست مطالب

چاقی

بهترین روش لاغری برای افرادی که متابولیسم پایینی دارند​

سالهای متمادی لیزر کم توان برای درمان لاغری به شکلهای مختلف مورد استفاده قرار گرفت. اما متاسفانه به دلیل اینکه تکنیک هایی که در گذشته برای انجام لاغری با لیزر کم توان استفاده می شد از لحاظ بالینی کارکرد نداشت برای مدت زیادی کنار گذاشته شد. ایراد روشهای مبتنی بر لیزر کم توان در این بود که تعداد زیادی لیزر کم توان توسط دوش های لیزری در مناطق مختلف شکم قرار می گرفت که متاسفانه اغلب دارای طول موج ۶۳۵ نانومتر بود که نفوذ بالایی به داخل بافت ندارد و عملاً علیرغم قیمت بالای دستگاه ها و کار زیاد پزشکان نتیجه مناسبی حاصل نمی شد.

اما دقت داشته باشید که ایراد کار از از تکنولوژی به کار رفته در لیزر کم توان بود.

در دستگاههای جدید لیزر توسط فیبر نوری داخل شکم می‌شود و لیزر به بافت چربی می رسد اگر پر توان باشد منجر به لیز شدن سلولهای چربی و از بین رفتن آن می‌شود و اگر کم توان باشد باعث تبدیل شدن سلول های چربی به انرژی می‌شود (بدون عارضه) و این امر موجب لاغری می شود. به عبارت دیگر سلول ها مجبور می شوند به جای تغذیه از کربوهیدرات از چربی تغذیه کنند زیرا انرژی لازم برای متابولیسم سلول های چربی توسط لیزری که داخل بافت چربی شده است تامین می‌شود.

این روش منحصر به فرد برای بیماران کاربرد دارد که علی رغم رژیم های درمانی و ورودی کم مواد غذایی و کالری لاغر نمی شوند و به ویژه دوست دارند به صورت غیر تهاجمی لاغر شوند.

افرادی غذای کمی مصرف می‌کنند و کالری کمی مصرف می کنند اما لاغر نمی شوند، متابولیسم پایه بدنشان پایین است است و عملاً سوخت و ساز در بدن به کندی اتفاق می افتد در این روش که توسط دستگاه های لیزر مونلایت و استارلایت و یا لیزر وبر مدیکال به صورت لیزر اینترستیشیال استفاده میشود، فیبر های لیزری این مشکل را برطرف می‌کند.
در بیماران دیابتی در بیمارانی که دچار مشکلات متابولیسم هستند یا افرادی که نسبت به رژیم های لاغری مقاومت بدنی دارند این روش بسیار بسیار موثر است در عین حال که یک روش نیمه تهاجمی و کم تهاجمی محسوب شده و عملاً خطر خاصی ندارد. در این روش تعداد بسیار زیادی فیبر نوری لیزر در نقاط مختلفی که قصد لاغری وجود دارد وارد می‌شود و لیزر با مکانیسم‌های تاثیرگذاری روی میتوکندری اثرگذار است. تنها دستگاهی که در مارکت ایران این کار را انجام می دهد دستگاه مونلایت و استارلایت است که معادل دستگاهی  وبرمدیکال آلمان است که در دنیا استفاده می‌شود.
این روش درد ندارد و به سرعت منجر به کاهش سایز و بعد از چند جلسه منجر به کاهش وزن نیز می شود.
در صورتی که سوالات بیشتری دارید می توانید به شماره (09361146760) پیام دهی

لاغری موضعی در ترکیب انواع روش غیر جراحی مانند شاک ویوو، لیزر کم توان داخل بافتی و ...

روشهای متفاوتی برای لاغری موضعی وجود دارد. برخی از این تکنیک ها تهاجمی محسوب می‌شود و برای بیمار عوارض جانبی به همراه دارند، از جمله جراحی. از طرف دیگر لیزر کم توان سالهاست که در بحث لاغری موضعی مورد استفاده قرار می‌گیرد اما تکنیک‌های قدیمی که تعداد زیادی دیود لیزر، روی پوست قرار داده می‌شد، قدرت زیادی در کاهش چربی موضعی نداشتند زیرا حجم کمی از فوتون‌های لیزر می توانند از روی پوست به عمق و جایی که سلول‌های چربی وجود دارد نفوذ کنند. در جدیدترین روش استفاده از لیزر اینترستیشیال (لیزر مونلایت-استارلایت)، لیزر توسط فیبر نوری مخصوص به داخل چربی هدایت می‌شود و سلول‌های چربی را وادار به سوخت و ساز می‌کند. این تکنیک به‌هیچ‌عنوان تهاجمی محسوب نشده و عارضه خاصی ندارد و حتی برای بیماران دارای چربی خون بالا نیز می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.