فهرست مطالب

آخرین اطلاعات پی آر پی و سلول بنیادی

لایو اینستاگرام پی آر پی و سلول بنیادی با کیت های پیشرفته

لایو اینستاگرام درباره کاربرد لیزر درمانی در ترکیب با سلول بنیادی و پی آر ی پیشرفته در تاریخ 18 شهریور 1401 توسط دکتر یاسمن زندی مهران برگزار می شود. در این لایو آموزشی، تفاوت انواع کیت ها با هم و روش های جداسازی پی آر پی پیشرفته شرح داده
می شود. ترکیب این روش با لیزر تراپی (لیزر کم توان) شرح داده می شود. فقط مختص پزشکان

نانو فت، میکرو فت، اسنیف فت چیست؟ چگونه ماندگاری و کارایی روش ها بهبود می یابد؟

چه تفاوتی بین روش های متختلف تزریق چربی و سلول بنیادی وجود دارد؟

در حال حاضر روش های بسیار زیادی برای درمان مشکلات سیستم عصبی عضلانی و درمان درد وجود دارد. روشهای مانند لیزرهای کم توان یا پرتوان در این حوزه استفاده می شوند یا به عنوان مثال تزریق ژل های هیالورونیک اسید به داخل مفاصل یا مواد کورتیکواستروئید و غیره که متاسفانه این روش ها به صورت موقتی موثر بوده و درمان‌قطعی محسوب نمی شوند. روش جدید ترکیب سلول بنیادی (مغز استخوان، چربی یا با استفاده از دستگاه lightstream RJ)، پی آر پی پیشرفته، ژل های هیالورونیک اسید در برخی مواقع می تواند به عنوان یک روش موثر به خصوص در مورد افرادی که نمی خواهند جراحی انجام دهند یا شرایط انجام جراحی را ندارند، قابل استفاده است. به خصوص هرچه این روش نزدیک تر به آسیب انجام شود موثرتر است. نکته بسیار مهم این است که حتی اگر سلول بنیادی با حجم زیاد به داخل مفصل یا بافت آسیب دیده تزریق شود حجم زیادی از سلول های بنیادی از بین می روند زیرا سلولهای بنیادی برای تبدیل شدن به بافت های مختلف نیاز به انرژی زیادی دارند و بدن کسی که سن بالایی دارد نمی تواند شرایط متابولیسم لازم را در بدن خود داشته باشد بنابراین سلولهای بنیادی از بین می روند. برای جلوگیری از چنین اتفاقی و اثربخشی پی آر پی پیشرفته و سلول بنیادی حتماً و حتماً باید قبل و بعد از انجام تزریق لیزر کم توان نسل ۴ از طریق لیزر سوپرپالس یا لیزر اینترا آرتیکولار در ناحیه مورد نظر تابانده شود. کمپانی لیزر آلمانی آرجی دارای دستگاه هایی است که می تواند به صورت غیر تهاجمی این کار را انجام دهد. در حال حاضر تعداد بسیار محدودی از پزشکان در ایران چنین آموزش هایی را دیده اند که بیماران عزیز می توانند جهت دریافت شماره این پزشکان با تلفن زیر تماس بگیرند. ضمن اینکه این روش نه تنها در بحث مفاصل بلکه در آسیب های عضلانی تاندونی لیگامانی منیسک و استخوانی نیز قابل استفاده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید ۰۹۳۶۱۱۴۶۷۶۰

بهترین روش جوان سازی و حجم دهی
روش تلفیقی فیلر، پی آر پیشرفته و سلول بنیادی در ترکیب با لیزر RJ

روشهای متنوعی برای جوانسازی و حجم دهی صورت، دست، گردن، واژن و … وجود دارد. یکی از این روش ها تزریق فیلر است که متاسفانه ماندگاری زیادی ندارد و از لحاظ اقتصادی نیز بسیار گران قیمت است.
مشکل روش پی آر پی نیز در این است که بیشتر برای جوان سازی کاربرد دارد تا برای حجم دهی و مدلسازی.
تزریق سلول بنیادی نیز با روش های متفاوتی انجام می شود. ولی این روش نیز به دلیل اینکه در سنین بالا متابولیسم کم است چه از طریق تزریق چربی باشد و چه از طریق سلول بنیادی مستخرج از مغز استخوان یا روش آکادمی لیزر اروپا برای تحریک مراکز دارای مغز استخوان توسط لیزر آر جی آلمان یا لیزر م.نلایت و استارلایت و سپس تزریق آن و …، به دلیل از بین رفتن تعداد زیادی از سلول‌های بنیادی عملاً تاثیر زیادی ندارد.
در روشی که جناب آقای دکتر مایکل وبر رئیس آکادمی لیزر و لیزر تی سی ام اروپا آموزش داده اند، این روش‌ها به خصوص در بحث جوانسازی و حج دهی همزمان مانند جوان سازی و حجم دهی زیر چشم باید با هم ترکیب شود. البته برای مناطق دیگر مانند صورت می تواند در فواصل جلسات انجام شود یعنی یک جلسه فیلر و جلسه بعد روش تلفیقی پی آر پی پیشرفته و سلول بنیادی و لیزر آر جی.
اهمیت لیزر در جایی است که بدون لیزر آر جی، این روشها هزینه اقتصادی زیاد با بازده کم برای بیمار و زیبا جو ایجاد می‌کنند و اگر با لیزر آر جی یا مونلایت استارلایت ترکیب شود، ماندگاری بالا می‌رود و نیز سلول های بنیادی و فاکتورهای رشد و غیره از بین نمی روند و نیز تابش لیزر شاور آر جی منجر به کاهش شکست هیالورونیک اسید و ماندگاری بیشتر ژل می شود.

سلول بنیادی مستخرج از مغز استخوان

پزشکان عزیز همانگونه که می‌دانید میزان حجم سلول بنیادی در خون مستخرج از مغز استخوان به مراتب بیشتر از خون وریدی است، اما می توان با روش های نوین و روش پیشرفته تحریک لیزری با پروب سوپرپالس 40 کیلوهرتز RJ، میزان سلول بنیادی در خون را به شدت افزایش داد و از آن برای بازسازی استفاده کرد. کاربرد ترمیمی این روش بی نظیر است و در صورت ترکیب با فیلرها بسیار موثر است یعنی می تواند هم حجم دهنده باشد و هم جوان ساز و ترمیم کننده جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید ۰۹۳۶۱۱۴۶۷۶۰

تزریق سلول بنیادی در ترکیب با لیزر خونی وبرمدیکال برای درمان بیماری های سخت و دژنرتیو (Degenerative)

در کلینیک لیزر اروپا در کشور آلمان (دکتر مایکل وبر) از تکنولوژی های نوین برای درمان بیماری های سخت استفاده می شود. در این روش که در ویدئو مشاهده میکنید، سلولهای بنیادی از چربی گرفته می‌شود و پس از قرار دادن در سانتریفیوژ و انجام پروسه ‌ای خاص، سرم سرشار از سلول بنیادی مجدداً به داخل خون تزریق می شود. از آنجایی که این سرم از خود بیمار گرفته می‌شود به هیچ عنوان انتقال بیماری یا عارضه برای او نخواهد داشت و هیچ واکنش حساسیتی ایجاد نمی کند. این روش برای بیماری هایی که در آن منشاء تخریبی وجود دارد (بیماریهای دژنراتیو) کاربرد دارد. می توان در حوزه ارتوپدی و درد نیز از این روش استفاده کرد و همچنین بیماری های عروقی و ریوی. در بیماریهای صعب العلاج نورولوژیکی نیز کاربرد دارد.