شرح کاملی در ارتباط با لیزر درمانی کم توان؛ درمان پای دیابتی

زخم پای دیابتی یا دیابتیک فوت از عوارض دیر هنگام بیماری دیابت بشمار می رود و دامان بیشتر دیابتی ها را در سنین بالا ممکن است گرفتار نماید

در بیماری دیابت بخصوص در صورت عدم کنترل صحیح میزان قند خون بتدریج مویرگهای انتهایی و ریز دچار گرفتگی تدریجی می شوند  و در ارگانهای بدن اشکالات تغذیه عروقی ایجاد می نمایند. در پاها بدلیل بیحسی ابتدایی بخاطر عدم خونرسانی بافت پوست که منجر به آسیب دیدن سلولهای عصبی می شود امکان آسیب های محیطی از قبیل فشارهای زخم کننده و پا گذاشتن بر روی اشیاء تیز و برنده و عدم رعایت نکات بهداشتی و ایمنی و فشارها و تروماها خطر جدی تر است. فرد تا مدتها بدون آنکه متوجه باشد با پای زخمی بکار خود ادامه می دهد و چون بافت ناحیه زخم شده تغذیه درست و کافی خونی هم ندارد بجای آنکه التیام یابد بتدریج مورد هجوم میکروبها نیز قرار می گیرد و در نهایت تبدیل به یک زخم پیشرونده ، مزمن وعفونی می شود.

درمانهای دارویی بتنهایی بدلیل عدم خونرسانی کافی به بافت ناحیه مبتلا چاره کار نیست و روشهای جراحی نیز همزمان با دارو درمانی مورد نیاز می باشد. جراحان با برداشتن قسمتی از بافت یا قسمتی از اندام بداد بیمار می رسند و زمانی که دیگر راهی بجز دبریدمان بافتی نیست بقیمت از دست دادن قسمتهایی از آن اندام  به ترمیم باقیمانده اندام می پردازند.

مدتی است روش جدیدی به جمع درمانهای زخم پای دیابتی پیوسته است که تا کنون بسیار موفقیت آمیز و معجزه آسا برتری خود را به اثبات رسانده است.
در این روش که در ایران نیز کم کم در حال گسترش می باشد بیمار بصورت روزانه و بمدت دو تا سه هفته به جلسات لیزر درمانی ادامه می دهد و طی این مدت با افزایش خونرسانی بدلیل دیلاتاسیون مویرگها و با بهبود چشمگیر ایمنی سلولی و با افزایش ATP سلولی بدلیل اثر لیزر بر میتوکوندری های درون سلولها انرژی سلولی چندین برابر شده و سرعت ترمیم بشدت بالا می رود و در عرض دو تا سه هفته بسته به شدت زخم بهبودی کامل حاصل می گردد. جالب اینجاست که در طی درمان زخم پای دیابتی ، نوروپاتی دیابتی نیز بتدریج بهبودی حاصل می کند و کم کم پای بی حس و خواب رفته ابتدا با مورمور و سپس با بازیابی کامل حس بیدار شده و بتدریج سلامت خود را باز می یابد. در این درمان بهتر است ویتامین های گروه B و آنتی بیوتیک ها نیز تجویز شوند تا سرعت ترمیم بهبود یابد. کنترل دقیق قند خون از جمله شروط استفاده از این روش می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید
09361146760